Tajlandia dlaczego warto jechać?

Tajlandia jest od kilku lat bardzo modnym kierunkiem wśród Polaków. Głównie za sprawą niskich cen i egzotycznych atrakcji. Do tego kraj jest bezpieczny i przyjazny dla turystów. Jeśli masz wątpliwości, przeczytaj koniecznie: Tajlandia dlaczego warto jechać?

Tajlandia dlaczego warto jechać? 

Tanio i bezpiecznie

Ceny na miejscu są naprawdę niskie. Nocleg można znaleźć za 30 zł, najeść się za 15 zł i iść na godzinny masaż za 30 zł. W Tajlandii możemy sobie pozwolić na wiele, nie musimy oszczędzać tak jak w Europie. Jedynie musimy się liczyć z wysokimi kosztami przelotu (polecam obserwować promocję na bilety lotnicze, których ostatnio nie brakuje) i kosztami ewentualnych szczepień. W ostatecznym rozrachunku, przy dłuższym pobycie wakacje w Tajlandii na pewno wyjdą nas taniej niż w Europie Zachodniej. I nie będziemy musieli na każdym kroku oszczędzać.

Tajlandia jest względnie bezpieczna w porównaniu do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Zagrożenie chorobami tropikalnymi, w tym malarią jest znikome. Tajlandia żyje z turystyki, więc ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Zdarzają się oszustwa ze strony taksówkarzy czy kradzieże (często przez osoby na skuterach), ale są to znikome przypadki i wynikają z nieuwagi turystów. Generalnie Tajowie są zawsze uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni do turystów.

Tajlandia dlaczego warto jechać?

“Pyszne” jedzenie

Kuchnia tajska uchodzi za najbardziej aromatyczną i pikantną na świecie. Smaki są nietypowe i różnorodne, dużo jest owoców morza. Potrawy są przyrządzane na ulicznych straganach, zawsze świeże i gorące. Wszyscy zachwycają się kuchnią tajską, więc nie mogłam doczekać się kiedy będę mogła spróbować.

Na miejscu spotkało mnie rozczarowanie, kuchnia tajska nie podchodzi mi w ogóle, głównie dlatego, że jest piekielnie ostra. Mimo wielu prób w Tajlandii i w Polsce, to nie są moje smaki. W efekcie w czasie miesięcznej podróży schudłam 5 kilo.

Należę jednak do wyjątków. Większość osób jest zachwycona tajskimi potrawami i jest to jeden z powodów dla których wracają do Tajlandii. Do tego odważni mogą spróbować smażonych skorpionów, pająków i różnych dziwnych owadów.

tajlandia dlaczego warto jechać jedzenie
Street food. Niestety nie dla mnie. Z sosem za ostre, bez sosu=bez smaku.

Tajlandia dlaczego warto jechać?

Rajskie plaże, zabytki i piękna przyroda

Tajlandia ma do zaoferowania wszystko czego potrzeba. Rajskie plaże i wyspy, buddyjskie klasztory i świątynie, wodospady, dżungla, góry. Każdy znajdzie coś dla siebie, a dzięki różnorodności nie zdążymy się znudzić.

tajlandia dlaczego warto jechać wodospady
Wodospady Erawan niedaleko Kanchanaburi.

Tajlandia dlaczego warto jechać?

High-life

W Tajlandii to są prawdziwe wakacje! Stać nas na wiele przyjemności. Masaże, zabiegi pielęgnacyjne, drinki w knajpach, liczne przekąski, wygodny pokój w hotelu… Te wszystkie rzeczy są przystępne cenowo, dzięki czemu nie musimy się martwić budżetem wyjazdu.

Podróżowanie po Tajlandii jest łatwe. Nie ma problemów ze znalezieniem noclegu czy przemieszczaniem się między miastami. Wszędzie znajdziemy kafejki internetowe, a wi-fi jest powszechnie dostępne. Nie jest potrzebna wiza i nie ma problemu z dogadaniem się po angielsku. Jest to po prostu idealne miejsce na beztroskie wakacje.

Tajlandia co może zszokować?

Chyba wszyscy słyszeli, że Tajlandia słynie z sex-turystyki. Na miejscu jednak skala tego zjawiska może zadziwić. Do tego nie brakuje transwestytów, prostytutek czy ofert erotycznych masaży. Wiele osób przyjeżdża typowo na imprezy i picie. Nie da się tego wszystkiego nie zauważyć, ale na szczęście można unikać takich miejsc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *