Gdzie snorkeling na Kubie?

Po wizycie w muzeum w Playa Giron jedziemy trochę popływać. Snorkeling na Kubie to obowiązkowy punkt programu. Można też nurkować na Kubie z profesjonalnym sprzętem, ale nikt z nas nie ma doświadczenia, więc decydujemy się na bardziej amatorską wersję. Wybieramy snorkieling w okrojonej wersji czyli pływanie z maską i rurką. Płetwy zostają w  Polsce z uwagi na limity bagażu.

Gdzie snorkeling na Kubie?

Na drodze między Playa Larga a Playa Giron mijamy kilka plaż idealnych do kąpieli. Są niewielkie i bardzo kameralne, prawie nie ma na nich ludzi. My wybieramy miejsce o nazwie Cueva de los Pesces (Jaskinia Ryb), gdzie oprócz plaży jest jaskinia.

Cueva de los peces -Jaskinia Ryb

Cueva de los Pesces to podwodna jaskinia gdzie można nurkować i uprawiać snorkeling. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt do obu aktywności. Nurkowanie na Kubie jest organizowane przez lokalne biuro dla większych grup, jednak można się do kogoś dołączyć . Wstęp do jaskini jest darmowy, parking 1 CUC/dzień. Przydadzą się buty do sportów wodnych z twardą podeszwą z uwagi na ostre dno. Woda jest mniej słona niż w zatoce, ale do słodkich nie należy.

W przypadku snorkelingu nie zanurzamy się zbyt głęboko, więc dla nas to bardziej jeziorko niż jaskinia. Wrażenia są jednak niesamowite. Najpierw pływam bez sprzętu, więc niewiele widać. Po założeniu maski okazuje się, że pode mną pływa mnóstwo ryb. Malutkich i ogromnych, kolorowych i zwyczajnych. Widać też dokładnie strome ściany jaskini, zatopione drzewa, korzenie…. Nie mam porównania do Egiptu, Meksyku czy Mauritusa, więc ciężko powiedzieć czy jest ciekawiej, ale ja jestem zachwycona.

snorkeling na kubie cueva de los peces
Cueva de los peces.

Snorkeling na plaży na Kubie

Po drugiej stronie ulicy na niewielkiej plaży również można uprawiać snorkeloing i nurkowanie. Idziemy wypróbować tamte miejsce. Od razu jest dosyć głęboko, do wody wchodzi się po drabince. Nie ma tutaj aż tylu ryb co w jaskini, ale też jest przyjemnie. Woda jest krystaliczna i ciepła. Umilamy sobie czas popijając sok z kokosa z rumem. Zaczynam naprawdę lubić plażowanie. Zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii ruszamy dalej.

gdzie snorkeling na kubie
Snorkeling. Krystaliczna woda zachęca do kąpieli.
snorkeling Kuba cueva de los peces dziura
Plaża nie należała do piaszczystych.

Nasz kolejny cel to Cienfuegos zwane Miastem Pałaców praz Perłą Południa. Zobaczymy czy to prawda.

Kuba – Cienfuegos – co warto zobaczyć?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *