Boskie Buenos Aires w dwa dni

Buenos Aires w dwa dni – co zwiedzać?

Buenos Aires to nasz ostatni punkt podróży. Obok Salty, to kolejne miasto, które warto odwiedzić. Z pewnością można w Buenos spędzić nawet tydzień i ciągle jest co robić. To miasto nigdy nie śpi. My zrealizowaliśmy plan Buenos Aires w dwa dni i udało nam się zobaczyć główne atrakcje.

LA BOCA

Dla mnie miejsce nr 1. Dzielnica portowa o niesamowitym klimacie. Serce i dusza Buenos Aires. Tak właśnie wyobrażałam sobie argentyńskie miasta. Kolorowe, tętniące życiem i z tangiem w tle. Oczywiście miejsce mocno turystyczne, pełne sklepików z pamiątkami i restauracji. Niestety La Boca nie należy do bezpiecznych miejsc. Zdarzają się kradzieże, trzeba pilnować aparatów fotograficznych.

buenos aires w dwa dni la boca
Jedna ze ścian budynku jakich jest wiele w La Boca.
buenos aires w dwa dni la boca boisko
Boisko z dala od turystycznej części La Boca.
buenos aires w dwa dni la boca
W podwórzach znajdziemy stragany z pamiątkami.
buenos aires w dwa dni la boca caminito
Wejście na słynne Caminito.

PUERTO MADERO

Przeciwieństwo dzielnicy La Boca. Ekskluzywna dzielnica zlokalizowana nad rzeką. Górują nad nią drapacze chmur, kina, centra handlowe i liczne restauracje. Jest to centrum biznesowe stolicy. Bardzo przyjemnie spaceruje się deptakiem wzdłuż rzeki. Warto tu przyjść wieczorem, żeby zobaczyć inne oblicze Buenos Aires. Jest bezpiecznie nawet po zmroku.

buenos aires w dwa dni puerto madero
Puerto Madero po zmroku.

CMENTARZ RECOLETA

Na cmentarzu znajdziemy pięknie zdobione groby i mauzolea. Część z nich jest zadbana, inne są w opłakanym stanie. Jest to ważne miejsce dla Argentyńczyków. Tutaj pochowane są osoby, które zasłużyły się dla kraju. Znajdziemy tu grób Evy Perón.

buenos aires w dwa dni recoleta
Cmentarz Recoleta, Buenos Aires.
buenos aires w dwa dni recoleta Peron
Grób Evy Peron.

PLAZA DE MAYO

Główny plac w stolicy na którym znajdziemy Casa Rosada (Różowy Dom) -dom prezydenta i siedziba rządu, katedrę, ratusz i obelisk (Piramida de Mayo). To tutaj odbywają się manifestację i protesty.

buenos aires w dwa dni plaza de mayo casa rosada
Casa Rosada na Plaza de Mayo.
buenos aires w dwa dni plaza de mayo
Plaza de Mayo, Buenos Aires.

AVENIDA 9 DE JUNIO

Najszersza ulica w Buenos Aires i być może na świecie. Ma 140 m szerokości. Przejście na drugą stronę zajmuje trochę czasu. Znajdziemy na niej słynny obelisk (El Obelisco) i zielone inicjały BA.

buenos aires w dwa dni avenida 9 de junio
Avenida 9 de Junio.

POMNIK MAFALDY

Niewielki pomnik Mafaldy – bohaterki argentyńskiego komiksu, niezwykle mądrej dziewczynki. Bardzo sympatyczna postać. W sklepach z pamiątkami znajdziemy kubki, koszulki, długopisy i nawet naczynia do yerba mate z wizerunkiem Mafaldy. Zdjęcie z nią jest obowiązkowym elementem wizyty w BA.

buenos aires w dwa dni mafalda
Razem z Maćkiem i Mafaldą.

Po zwiedzeniu Buenos Aires czas żegnać się z Argentyną.

Zapraszam do przeczytania ostatniego wpisu: 10 dni w Argentynie – posumowanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *